Workshopy

Společně se sejdeme, ať již online, nebo osobně, a probereme věci týkající se komunikace s LGBT+ či neurodivergentními lidmi (tedy lidmi s poruchou učení, duševním onemocněním, mentálním postižením apod.).

Protože poskytuji školení na míru, nechávám vám volnou ruku ve výběru konkrétního tématu. Musíme se zbavit generického maskulina ve firemních materiálech? Jak správně oslovovat nebinární osoby? Lze se nějak domluvit s nemluvícími autisty? A pochopí lidé s postižením intelektu návod na obsluhu našeho výrobku? Na (nejen) tyto otázky vám poskytnu odpověď.

V minulosti jsem takto školila např. management nadnárodních korporací, zaměstnance státní správy, budoucí pedagogy nebo novináře a editory periodik. Odkazy na některé z nich najdete v sekci Portfolio.

Při své práci vycházím nejen z osobních zkušeností LGBT+ člověka a člověka na autistickém spektru, nýbrž i bývalé členky Poradního orgánu pro monitoring práv osob se zdravotním postižením při Kanceláři veřejného ochránce práv. Zde jsem přinášela ombudsmance a zaměstnancům Kanceláře podněty od lidí na autistickém spektru a zároveň hodnotila naplňování jejich práv v České republice.

Pracovala jsem i s dětmi a mládeží, a to jako doučovatelka školních předmětů, spoluorganizátorka České lingvistické olympiády a referenční knihovnice, která radila studentům, jak napsat závěrečnou práci. Zároveň mám magisterský titul z obecné lingvistiky a teorie komunikace na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Díky tomu vám poskytnu různé pohledy a názory na věc a zároveň vám přizpůsobím styl školení.

Kolik to bude stát?

Cena se odvíjí od délky a náročnosti školení. Například dvouhodinový workshop bez započítání cestovních nákladů vyjde na 6 000 Kč.

Je pro mě tato služba vhodná?

Školení či workshop budou pro vás užitečné, pokud například:

  • pracujete na personálním oddělení a rádi byste oslovili potenciální zaměstnance z řad LGBT+ lidí (nebo zamezili odchodu těch stávajících úpravou komunikace) nebo
  • jste copywriter, který chce psát texty srozumitelné i pro lidi s postižením intelektu, nebo
  • poskytujete služby LGBT+ a neurodivergentním lidem, už jste nějakým školením prošli, ale zabývalo se pouze jednou či druhou skupinou a nevíte tedy, jak komunikovat např. s nebinární osobou na autistickém spektru.

Tento seznam ovšem není vyčerpávající a ráda se vám budu věnovat i tehdy, pokud pracujete v jiném odvětví či na jiné pozici.

Pokud máte zájem o řešení konkrétního problému, využijte možnosti konzultace nebo auditu textu.

Chcete, abych i pro vás připravila školení? Vyplňte prosím nezávazný poptávkový formulář a dohodneme se. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů.

%d bloggers like this: