Konzultace

Potřebujete poradit v oblasti komunikace s LGBT+ nebo neurodivergentními osobami? Nevíte, jak přeložit genderově neutrální oslovení do češtiny? Chtěli byste si nechat zkontrolovat text z hlediska přístupnosti pro dyslektiky nebo osoby s dyslexií?

Nabízím vám audity textů a konzultace týkající se těchto a dalších problémů, které v současnosti řeší čím dál více odborníků na personalistiku, vzdělávání, sociální práci nebo další oblasti.

Při své práci čerpám ze znalostí lingvistiky a teorie komunikace (z které jsem roku 2017 získala magisterský titul), zkušeností z Poradního orgánu pro monitoring práv osob se zdravotním postižením při Kanceláři veřejného ochránce práv a další placené i dobrovolnické praxe pro LGBT+ a neurodivergentní komunitu (viz sekce Portfolio).

Jak to proběhne?

Popíšete mi svůj problém nebo svou otázku a ozvu se vám s možnostmi rozsahu pomoci. Dohodneme si také čas, který věnuji rešerši nebo práci s textem (v případě textového auditu) a samotnému setkání s vámi (v případě konzultace).

Při konzultacích preferuji setkání na online platformě (Google Meet, Skype apod.). V případě, že se dohodneme na osobním setkání, budou do konečné ceny zahrnuty cestovní náklady.

V rámci textového auditu získáte písemnou oponenturu zaslaného textu včetně jeho úskalí nebo návrhů na zlepšení, případně s odkazy na nápomocné zdroje.

Kolik to bude stát?

Cena za každou započatou půlhodinu práce je 750 Kč, hodinová sazba je tedy 1 500 Kč. Na celkové kalkulaci se dohodneme předem.

Orientační doba auditu jedné normostrany textu (1 800 znaků včetně mezer) je jedna hodina.

Je pro mě tato služba vhodná?

Konzultace nebo audit textů budou pro vás užitečné, pokud řešíte konkrétní problém v oblasti komunikace s LGBT+ nebo neurodivergentními lidmi, například jako personální oddělení, copywriter, škola apod. V případě, že máte zájem o obecné informace nebo byste se chtěli naučit sami řešit tato témata, nabízím vám školení a workshopy.

Rádi byste si se mnou domluvili konzultaci nebo audit? Vyplňte prosím nezávazný poptávkový formulář a dohodneme se. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů.

%d